نمایش نتایج: از 1 به 3 از 3

موضوع: تقویت ارتباطات اجتماعی

1000
  1. بالا | پست 1

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    24598
    تشکـر
    0
    تشکر شده 1 بار در 1 پست
    میزان امتیاز
    0

Question تقویت ارتباطات اجتماعی

به نام خدا و برای خدا
    با سلام و عرض ادب.
    من امیرحسین مرتضوی راد هستم، و 16 سال دارم.
    من فردی خجالتی و کمرو و کم حرف هستم به طوری که حتی در جمع ها شاید بیشتر از چند کلمه حرف نزدم و فقط وقتی که ازم سوال میشه پاسخ میدم. و به طور کلی در آدم راحتی نیستم و براحتی نمیتوانم با کسی دوست شوم... و روابط اجتماعی پایینی دارم به طوری که بعد از کمی رابطه با دیگران ، طرف مقابل متوجه مشکل من میشود.من نمیتوانم با بسیاری از افراد صمیمی شوم.

من از این موضوع بسیار رنج میبرم، و تصمیم گرفتم که خودمو اصلاح کنم و تحولی در خودم ایجاد کنم، میخوام شخصیتی منحصر بفرد و ثابت برای خودم ایجاد کنم. به نظر خودم اگه بخوام با افراد جدید رابطه خوبی برقرار کنم، زیاد سخت نباشد ولی ارتباط با افرادی که مرا میشناسند ب نظرم کمی سخت است، سخت است که بخواهم به افرادی که مدت زیادی منو به یه شکل دیدن، نشون بدم که من عوض شدم و شکلجدیدمو بهشون نشون بدم.
    ازتون میخوام کمکم کنید، نمیخوام با یه مقاله ی بزرگ پاسخم رو بدید که آخرشم چند جمله ی مفید بیشتر توش نداشته باشه، میخوام اگه شده با چند جمله کاربردی پاسخم رو بدین ولی جواب تمام سوالام باشه و تمام عمر بدردم بخوره.
    با تشکر فراوان

2. کاربران زیر از amirhossein4738 بابت این پست مفید تشکر کرده اند

3. بالا | پست 2

عنوان کاربر
    کاربر انجمن
    شماره عضویت
    11379
    تشکـر
    4
    تشکر شده 4 بار در 4 پست
    میزان امتیاز
    0

پاسخ : رفع خجالت، کم حرفی و کمرویی_تقویت ارتباطات اجتماعی

من همین مشکل رو فقط با خانم ها دارم و نمیتونم با خانمها رابطه برقرار کنم چون از رفتار تهاجمی خانمها میترسم و فکر میکنم همشون میخان بهم توهین کنن و نمیتونم بهشون به عنوان یه انسان اعتماد کنم و با ابن قضیه واقعا مشکل دارم

4. بالا | پست 3

عنوان کاربر
    کاربر ویژه
    شماره عضویت
    3710
    تشکـر
    4,204
    تشکر شده 10,202 بار در 5,111 پست
    میزان امتیاز
    21

پاسخ : تقویت ارتباطات اجتماعی

نقل قول نوشته اصلی توسط amirhossein4738 نمایش پست ها
    به نام خدا و برای خدا
    با سلام و عرض ادب.
    من امیرحسین مرتضوی راد هستم، و 16 سال دارم.
    من فردی خجالتی و کمرو و کم حرف هستم به طوری که حتی در جمع ها شاید بیشتر از چند کلمه حرف نزدم و فقط وقتی که ازم سوال میشه پاسخ میدم. و به طور کلی در آدم راحتی نیستم و براحتی نمیتوانم با کسی دوست شوم... و روابط اجتماعی پایینی دارم به طوری که بعد از کمی رابطه با دیگران ، طرف مقابل متوجه مشکل من میشود.من نمیتوانم با بسیاری از افراد صمیمی شوم.

من از این موضوع بسیار رنج میبرم، و تصمیم گرفتم که خودمو اصلاح کنم و تحولی در خودم ایجاد کنم، میخوام شخصیتی منحصر بفرد و ثابت برای خودم ایجاد کنم. به نظر خودم اگه بخوام با افراد جدید رابطه خوبی برقرار کنم، زیاد سخت نباشد ولی ارتباط با افرادی که مرا میشناسند ب نظرم کمی سخت است، سخت است که بخواهم به افرادی که مدت زیادی منو به یه شکل دیدن، نشون بدم که من عوض شدم و شکلجدیدمو بهشون نشون بدم.
    ازتون میخوام کمکم کنید، نمیخوام با یه مقاله ی بزرگ پاسخم رو بدید که آخرشم چند جمله ی مفید بیشتر توش نداشته باشه، میخوام اگه شده با چند جمله کاربردی پاسخم رو بدین ولی جواب تمام سوالام باشه و تمام عمر بدردم بخوره.
    با تشکر فراوان

در این مورد میتونید با متخصصین کانون مشاوران ایران، مشاوره تلفنی/تخصصی داشته باشید
    دفتر قیطریه:
    ۰۲۱-۲۲۶۸۹۵۵۸ خط ویژه
    دفتر سعادت آباد:
    ۰۲۱-۲۲۳۵۴۲۸۲ خط ویژه
    دفتر شریعتی:
    ۰۲۱-۸۸۴۲۲۴۹۵ خط ویژه

در قدم اول باید خودتان را ارزشمند و قابل احترام بدانید. در این صورت پاسخ‌ها و رفتارهای شما در برابر دیگران نیز محترم بروز می‌کند. افرادی که اعتماد به نفس و خودارزشمندی بالایی دارند خیلی زیبا‌تر سلام و احوالپرسی می‌کنند و این باعث می‌شود دیگران روابط عمومی آن‌ها را ضعیف ندانند و به مرور زمان، خودشان هم این ذهنیت اشتباه درباره شخصیتشان را فراموش کنند.
    برای اینکه بدانید چطور برای برقراری ارتباط کلامی اقدام کنید راهکارهای زیر مفید به نظر می‌رسد:

همیشه رسمی برخورد نکنید
    سعی کنید با دیگران به خصوص با دوستان و اقوام، خیلی رسمی برخورد نکنید. برای انتخاب موضوعی که می‌خواهید درباره آن با دیگران صحبت کنید، خیلی سخت نگیرید. مثلا می‌توانید از گفت‌و‌گو درباره موضوع‌های روزانه شروع کنید تا به مرور توان شما بالا‌تر برود. همین صحبت کردن با دیگران با رعایت مهارت‌های ارتباط موثر به شما کمک زیادی برای بالا بردن روابط عمومیتان خواهد کرد.

گفت‌و‌گو را با پرسیدن سوالات مناسب شروع کنید
    دقت داشته باشید که پرسش‌هایتان نباید جزو سوالاتی باشد که طرف مقابل بتواند با یک «بله» یا «خیر» به آن‌ها پاسخ دهد. باید سوالاتی مطرح کنید که دامنه پاسخ دادن به آن‌ها کاملاً باز باشد؛ به عنوان نمونه سوالی نظیر «حال شما خوب است؟» چیزی بیش از یک پاسخ کوتاه در بر ندارد، اما اگر مشاهده کردید که دوستتان بتنهایی در گوشه‌ای ایستاده، می‌توانید جلو بروید و از او بپرسید: چرا امروز این قدر بی‌حوصله‌ای؟
    این سوال باعث می‌شود که او نیز ناخودآگاه اطلاعاتی هم درباره خودش و هم درباره شرایط موجود، در اختیار شما قرار دهد و رشته گفت‌و‌گو آغاز شود.

با فکر و ملاحظه صحبت کنید
    پیش از صحبت کـردن فکر کنید و مطمئن شوید که هیچ ابهامی که باعث سوء تعبیـر شـود، در سـخـنـان شما وجود ندارد. گاهی ممکن است از صحت نظر خود درباره موضوعی مطمئن باشید، اما متوجه شوید که دیگران نظری مخالف شما دارند. شما باید نظرات آن‌ها را محترم بشمارید و ببینید چرا آن‌ها این گونه فکر می‌کنند و به جای مـشاجره از دیگران بخواهید درباره مواضعشان توضیح دهنـد.
    امضای ایشان

خـــــدانـگهــــــدار

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)